Anasayfa / Genel / Youtube’da İçerik Üretmeden Para Kazanmak mümkün mü?

Youtube’da İçerik Üretmeden Para Kazanmak mümkün mü?

Youtube’da Creative Commons Nedir ?

Youtube’da Creative Commons içerikleri düzenleme yapıp tekrardan paylaşabileceğiniz içeriklerdir. Mesela ilgi alanlarınız nedir örnek verelim arabalar. Öncelikle arabalar ile ilgili bir kanal açmanız gerekmektedir.


İçerik Üretmeden Para Kazanmak !


Youtube’un bir süre önce duyurduğu creative commons ek gelir sağlamak isteyenler için gerçekten nokta atışı bir sistem olduğu söylenebilir. Creative commons ile youtube’da ek gelir elde edebilir ve youtube’da kolayca gelişebilirsiniz.


Bu günlerde evde oturarak para kazanmak muhtemelen hepimizin aklına gelmiştir. Bu makalede size anlatacağım konu tamda size göre bir konu olacak.
Youtube’da Creative Commons içerikleri düzenleme yapıp tekrardan paylaşabileceğiniz içeriklerdir. Mesela ilgi alanlarınız nedir örnek verelim arabalar. Öncelikle arabalar ile ilgili bir kanal açmanız gerekmektedir.

Böylece videoları o kanaldan kullanıcılarına sunabileceksiniz. O kanal için eşsiz bir logo yapın insanların ilgisini çekebilecek türden olsun. Daha sonra kanal açıklaması ekledikten sonra youtube kanalınızın kurulumu bitmiş olacaktır.

Şimdi sıra içeriklere geldi. Youtube’a arabalar hakkında bir arama yapın, daha sonra filtreler bölümünden Creative Commons bölümünü seçin. Seçtikten sonra karşınıza çıkacak bütün içerikleri düzenleyerek Youtube’da yayınlayabileceksiniz.

Creative Commons filtrelemesi ile önünüze gelen videolar telif hakkına sahip değildir. Bu videoların sahipleri onları herhangi biri tarafından kullanılabilmesi için izin verdiği anlamına geliyor. Ancak sadece buradan indirip düzenlediğiniz videoların üzerinde birkaç oynama yapmalısınız. Ayrıca buradan indirdiğiniz videoları farklı yerlere de yükleyebilirsiniz.

Peki videolarda nasıl düzenleme yapmam gerek ?


Videolarda ne tür düzenlemeler yapabilirim dediğinizi duyar gibiyim. İçerikleri indirdikten sonra herhangibi bir video düzenleme uygulamasından altyazı, müzik, resim ve isterseniz kendiniz seslendirebilirsiniz. Bu düzenlemeleri yapmak önemlidir. Sadece videoyu alıp paylaşırsanız video sahibi tarafından kaldırılabilecektir.

Videolarınıza ilgi çekebilecek bir thumbnail ekleyin !

Videolarınızın küçük resim tasarımlarına dikkat edin. Küçük resimler insanları ana sayfadan videonuza çekecektir. İyi bir tasarım seçin ve videonuza ekleyin.


Videolardan nasıl para kazanacağım ?

Nasıl para kazanacağım dediğinizi de duyar gibiyim youtube üzerinden paylaştığınız videolara youtube üzerinden reklam eklenecek ve bu reklamları gösterdiğiniz kişi sayısı kadar ücret alacaksınız. Tabi bu ücreti kazanmak için youtube’un birkaç koşulunu yerine getirmeniz gerekecektir.


Peki nedir bu şartlar ?

Para kazanma özelliklerini etkinleştirebilmek için minimum uygunluk koşulları

Her özelliğin kendi koşulları olduğunu unutmayın. Yerel yasal gereklilikler nedeniyle bazı özellikleri kullanamayabilirsiniz.
YouTube İş Ortağı Programı’na kabul edildikten sonra aşağıdaki para kazanma özelliklerine erişebilirsiniz:

Reklam geliri 1. En az 18 yaşında olmanız veya ödemelerinizi AdSense ile yönetebilecek, 18 yaşından büyük bir yasal vasinizin bulunması gerekir.

 1. Reklamverenlere uygun içerik kuralları doğrultusunda içerik oluşturmalısınız.
 2. •En az 18 yaşında olmalısınız.
 3. • 30.000’den fazla aboneniz olmalıdır.
  Ürün rafı.
 4. • En az 18 yaşında olmalısınız.
 5. • 10.000’den fazla aboneniz olmalıdır
  Super Chat ve Super Stickers.
 6. • En az 18 yaşında olmalısınız.
 7. • Super Chat’in kullanılabildiği bir ülkede/bölgede yaşıyor olmalısınız
  YouTube Premium geliri Oluşturduğunuz içerikler YouTube Premium abonesi olan izleyiciler tarafından izlenmelidir.

Hakkında Can Ulaş

Youtubeparakazan.com İçerik Üreticisi Ve Blog Yazarı.

Ayrıca bunlarada göz atın

İnternetten Sermayesiz Para Kazanmak!

Herkese selamlar. Bugünki makalemizin konusu ”internetten sermayesiz para kazanmak!.” Kim evde oturarak para kazanmak istemez …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir