Anasayfa / Genel / Mobilden Nasıl Youtuber Olunur ?

Mobilden Nasıl Youtuber Olunur ?

Mobil Youtuber İçin Gerekli Uygulamalar Nelerdir?

Mobil youtuber bilgisayarı olmayaların telefondan Youtubeye başlayarak belli bir kitleye hitap eden kullanıcılardır.

Sıfırdan Youtuber olma adımlarımızı takip ederek güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Dikkatli okuyun.

Mobil üzerinden yapacağınız her işlemi ayrıntısı ayrıntısına yapmanız gerekmektedir. Video çekerek para kazanma işlemi sadece bilgisayar üzerinden değil telefon üzerinden de yapılabilir.

Sizlerde bilgisayarınız olmadan telefon üzerindeki uygulamalar sayesinde para kazanabilmek için adımlarımızı takip edin. Hem bu sayede videolardan kazanmış oldugunuz paraları biriktirerek bilgisayar ve gerekli ekipmanları alıp daha da ilerleyebilirsiniz.

Mobil üzerinden youtuber olabilmeniz için kullanabileceğiniz en iyi uygulamaları aşagıya bırakıyorum.

• KİNEMASTER
• CANVA
• AZ SCREEN RECORDER

Youtube Stüdyo (İstatistik)

Kinemaster ( Video Düzenleme Uygulaması )

Kine Master Apk Dosyası
Dosya Bilgileri

• Kinemaster Ne İşe Yarar ?

 Uygulama İndirme  Linki = Kinemaster

Picsart ( Resim Düzenleme Uygulaması)

Picart Resim Düzenleme

Picart Resim Düzenleme

Picsart uygulaması ise yapmış olduğunuz videoların kapak resmini ayarlama işlemi ni sunan, yani bir diğer tabirle thumbnail yapmanıza olanak sağlayan bir görsel editleme uygulamasıdır. Elbette bu uygulamayı ise milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır.

Bu uygulamada youtube video kapak resimlerinizin thumbnail boyu 1200×720 olacak şekilde ve resmin boutu ise en fazla 2 MB olacak şekilde yapabilirsiniz. Çünkü youtubun en fazla önermiş olduğu resim boyutu 2 MB tır. Daha yüksek resimleri uyarladığınız vakit ise thumbnail kabul edilmemektedir ve bu sayede hatalar alırsınız.

Bir çok mobil youtube kullanıcısının en çok tercih etmiş olduğu uygulamadır bunu da unutmayalım. Bu uygulamanın bir diğer sunmuş olduğu özellik ise küçük resimleri bulma özelliğidir.

Yani siz resimlerinizi bu uygulama içine girerek küçük resimler seçeneğine geldikten sonra istediğiniz resimleri search yani arama kısmına yazarak bularak görsellerinizi oluşturma işlemini yapabileceksiniz.

Uygulama İndirme Linki = Picsart

Az Ekran Kaydedici – NO ROOT ( Mobil Youtuber )

Az Ekran Kaydedici - Mobil Youtuber - No Root

Ekran Kaydedici Uygulaması

Ekran kaydedici özelliğine mi ihtiyacınız var işte bu uygulama ise tam size göre. Birçok ekran kaydedici özelliğini araştırdım kullandım ve en çok kullanışlı bir uygulama olan az screen recorder uygulamasını denemeye karar verdim.

Eğer telefonunuz bu uygulamayı desteklemiyor ise onun yerine mobizen, du recorder gibi diğer uygulamaları denemenizi tavsiye ederim.

Az screen recorder uygulamasında filigran özelliği olmamakla beraber reklam sorunları da bulunmamaktadır. Uygulama da sihirli düğme özelliği, durdurma seçenekleri, video yapılandırmalar kısmında çözünürlük ayarlama eğer telefonunuz 2160×1080 kalitesini destekliyor ise kullanmanızı tavsiye ederim.

Çünkü kayıt etmiş olduğunuz o kadar hd kalitede olur ve buda youtube seo konusunda sizleri öne çıkarır.

BKZ = YOUTUBE SEO NASIL YAPILIR – SEO İPUÇLARI

Kare hızı, bit hızı,hızlandırma yani speed hareketleri,zaman kaydı, ses kaydetme,kumanda tiplemeleri, döndürme,çıktı dizini gibi elemanlar bulunmaktadır.

Çıktı dizininden kastımız ise videolarınızı telefon hafızasına mı, yoksa hafıza kartına mı kaydedeceksiniz onu belirtmektedir.

 Uygulama İndirme Linki = Az Screen Recorder 

Mobil Youtuber Genel Değerlendirme

Genel olarak baktığımız zaman genel bir araştırma sonucunda kullanabileceğiniz uygulamaların bunlar olduğunu düşünmekteyim. Diğer uygulamalara nazaran daha iyi.

Çünkü diğer uygulamalara baktığımız zaman ise onlarda fazla özellik olmamasıdır. Bunu kinemaster ve picsart uygulaması için rahatlıkla söyleyebilirim.

Hakkında Can Ulaş

Youtubeparakazan.com İçerik Üreticisi Ve Blog Yazarı.

Ayrıca bunlarada göz atın

Youtube Para Kazanma Nasıl Aktifleştirilir?

Youtube’dan para kazanmak için kanalın en az 1000 abone, 10000 kanal görüntülenmesi ve son 12 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir