Anasayfa / Genel / Youtuber Ne Kadar Kazanıyor?

Youtuber Ne Kadar Kazanıyor?

Youtuber Ne Kadar Kazanıyor?

Tahmin ettiğinizden daha çok kazanıyorlar. Youtube üzerinden youtuberların aylık geliri görenleri şaşkına çeviriyor. Kanallarına abone olanların sayısı, videolarının aldığı reklamlar, reklamların izlenme sayıları ve videoların kaç dakika boyunca izlendiği gibi prensipler youtuber kazançlarını arttıran bazı unsurlardır. Yine de Türkiye’nin en ünlü youtuberlarının kazançlarının aylık 150 – 300 bin TL arasında olduğu tahmin ediliyor.. Üstelik Youtuberlar farklı sosyal medya kanalları üzerinden de takip edildiği için bu platformlardanda gelir sağladığı açıkça ortadadır. Youtube izlenme parası, youtube reklam alma gibi dinamikler youtuberların genç yaşta girişimcilikte bulunmasını sağlamaktadır.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtubedan para kazanmak isteyen kişilerin ilk olarak youtube üyeliklerini tamamlamaları ( youtube kanalı açmaları. ) gerekir.

  1. Youtube hesabı açılır ve hesap bilgileri ile girişi yapılır. Youtube para kazanma için kanalım yazısına tıklanmalı, profil düzenlemeli ve hesap aktifleştirilmelidir.
  2. Youtube hizmet kullanım şartları onaylanmalı, “videolardan para kazan” sekmesi tıklanmalıdır.
  3. Bu aşamada videolarda gösterilecek reklam türlerinin belirlenmesi gerekir. Bu seçimler video ve hedef kitleye göre değiştirilebilir.
  4. Reklam seçimi onaylandıktan sonra videoların yanında dolar sembolü belirdiyse Youtube dan para kazanma sürecine başlanabilir.
  5. Youtube para hesaplama aşamasına geçilebilmesi için kanalın 1000 abone tarafından takibe alınmasının yanı sıra yüklenen videoların da 40 saatlik bir izlenme süresine ulaşmış olması şartı yerine getirilmelidir.

Youtube’dan para kazanmak zaman işidir. Youtube kanal açma para kazanma ve para çekme için ilk olarak 100$ kazanmanız gerekmektedir.. Gerekli kriterleri karşılayan ve parası birikmeye başlayan kanal sahipleri bir ay içerisinde 100 dolar bakiye limitine ulaşamazlarsa kazançları bir sonraki aya aktarılır.

Hakkında Can Ulaş

Youtubeparakazan.com İçerik Üreticisi Ve Blog Yazarı.

Ayrıca bunlarada göz atın

Youtube Para Kazanma Nasıl Aktifleştirilir?

Youtube’dan para kazanmak için kanalın en az 1000 abone, 10000 kanal görüntülenmesi ve son 12 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir